Program Szkolny Klub Sportowy
12 marca 2024
Unplagged
14 marca 2024
Pokaż wszystkie

Wolontariat

Kolędnicy Misyjni

           Kolędnicy misyjni to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Akcja zachęca dzieci i młodzież, by poprzez kolędowanie zbierać ofiary pieniężne na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych.

          06.01.2024r.  uczniowie Szkoły Podstawowej w Tczycy wzięli udział w jasełkach pt. ,,Czwarty Mędrzec Wschodu”, które miały miejsce w Kościele św. Idziego w Tczycy.

          Po występie została przeprowadzona zbiórka pieniędzy. Zebraliśmy 878,50 zł. 400 zł przeznaczyliśmy dla Kolędników Misyjnych – dla dzieci z Kolumbii. Za pozostałą kwotę uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa. /Pola Wolna /

Kwesta

W dniu 4 czerwca 2023 r. członkinie Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyły w zbiórce charytatywnej na rzecz Hospicjum im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie,  która odbyła się w kościele parafialnym w Tczycy.

Wolontariusze w Środowiskowym Domu Samopomocy

         6 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wspierali pracowników i pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelczy w  IX Pikniku Rodzinnym. Najmłodsi zaprezentowali blok artystyczny, natomiast uczennice z klasy 8 przyczyniły się do organizacji przyjęcia.

         Przedsięwzięcie dostarczyło wszystkim uczestnikom pikniku dużo radości i satysfakcji,