Projekt nauki pływania pn. „Już pływam”.
20 marca 2022
231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
29 kwietnia 2022
Pokaż wszystkie

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 60 000,00 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.  Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia
i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności
w tych obszarach przez uczniów. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła m.in.: filament, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice- stację lutowniczą, kamery przenośne cyfrowe wraz z akcesoriami, statywy z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć z techniki.

Środki  w wysokości 60000zł zostały wykorzystane do dnia 31.12.2021r.