Wycieczka do Muzeum Lotnictwa
18 września 2018
XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2018”
23 września 2018
Pokaż wszystkie

Spotkanie z Policją w Szkole Podstawowej w Tczycy

Jak zachować się na drodze ?

Jak być widocznym ?

Jak być bezpiecznym podczas drogi do szkoły i ze szkoły?

Jak odnosić się do osób starszych i kolegów ?

Te i inne zagadnienia poruszała Pani Policjantka na spotkaniu z uczniami klasy I i II, które odbyły się w naszej szkole 21 września. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.  Spotkania z policją odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. /J.M/