Piknik Rodzinny
14 czerwca 2018
„Uczymy się ratować”
16 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

„Zamiast komputera Turniej Gier Planszowych”

W dobie rozrywek, jakie oferuje  komputer i Internet, gry planszowe zaczynają po woli wracać do łask .Planszówki poprawiają refleks i koncentrację , oddziałują na wyobraźnię i wzmacniają pamięć, a przede wszystkim gwarantują wspaniałą i emocjonującą zabawę. Ta forma rozrywki jest idealna dla grupy znajomych, paczki przyjaciół czy w rodzinnym gronie. Dużo radości, dużo emocji, a przede wszystkim dobra zabawa!

W takiej atmosferze odbył się w piątkowe popołudnie 15 czerwca 2018 r. w szkole podstawowej w Tczycy: „Turniej gier planszowych”. Organizatorem był nauczyciel bibliotekarz.

Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw grały dzieci z klas I-III ( 32 graczy) przez dwie godziny. Kolejne dwie godziny grały dzieci z klas IV-VI (41 graczy). „Niezła ściema”, „Grzybobranie w Zielonym Gaju”, „Kukuryku”, „5 sekund”, „Gorący ziemniak”, „Rummikub”, „Skaczące czapeczki”, „Gdybyś był…”, „Kalambury” – cieszyły się największą popularnością.

Pani Dyrektor  nagrodziła graczy  cukierkami. Turniej spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród uczniów. Rozgrywki przebiegały w miłej atmosferze, były okazją do integracji uczniów z różnych klas, stwarzały możliwość radzenia sobie z przegraną, przy okazji miłym i pożytecznym sposobem spędzenia popołudnia. Uczniowie rozwijali logiczne myślenie, wzbogacali słownictwo, poznawali przysłowia, przestrzegali zasad gier, współpracowali w grupie , kształtowali właściwe relacje interpersonalne z kolegami oraz rozwijali zainteresowania i umiejętności.

Dzięki rozgrywkom uczestnicy miło spędzili piątkowe popołudnie. Zmagania trwały 4 godziny!

Emocji było co niemiara. Planowana jest oczywiście kolejna Edycja Turnieju w przyszłym roku. /Anna Kyć/