Wycieczka do Pragi
22 maja 2018
Zielona Szkoła
26 maja 2018
Pokaż wszystkie

Dzień Matki i Ojca

     25 maja b.r. w naszej szkole została zorganizowana uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Ojca, na którą uczniowie zaprosili swoich rodziców. Uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny, złożyli rodzicom życzenia, wręczyli prezenty oraz przygotowali poczęstunek.

      Przygotowując tą uroczystość uczniowie klasy IV,V i VI, oraz w innym terminie uczniowie klasy VII  wraz z wychowawcami odwiedzili kolejny już raz, zaprzyjaźniony  Zakład Aktywności Zawodowej w  Witowicach , w którym pracują osoby niepełnosprawne. W  zakładzie tym uczniowie uczestniczyli w warsztatach malarskich w czasie których  wykonywali prezenty dla mamy i taty. Każdy uczeń malował dwa serca z życzeniami dla rodziców przy pełnej współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Warsztaty te były przygotowane przez osoby niepełnosprawne, które tam pracują.

     „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, ale przez to czym dzieli się z innymi”. Doskonale znane nam słowa Jana Pawła II nie tracą nic ze swej mocy i aktualności. Szczególnie tam, gdzie mowa o relacjach społecznych. A gdzie mowa o relacjach międzyludzkich od razu nasuwa się skojarzenie – integracja osób zdrowych z niepełnosprawnymi. W naszej szkole,  zawsze staramy się pamiętać jak ważne jest przekazywanie idei integracji tzw. zdrowej części społeczeństwa z tymi jego członkami, których los doświadczył naznaczając piętnem niepełnosprawności. Na terenie naszej gminy znajduje się Zakład Aktywności Zawodowej w którym pracują osoby niepełnosprawne,  a więc mamy możliwość przekazywania uczniom prawidłowych postaw wobec tych osób./Maria Sobieraj/