Bezpieczna +
29 marca 2018
Spotkanie z pielęgniarką w przedszkolu
16 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Bezpieczni w sieci

12 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócili również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Prowadząca spotkanie dokładnie omówiła zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniła dlaczego jest ono tak niebezpieczne. Kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze, czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjanci radzili, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. /Kamila Wróbel/