Urodziny – „Grupa Misie”2022
15 stycznia 2023
Mikołajki – „Zerówka” 2022
16 stycznia 2023
Pokaż wszystkie

„Czytam z Klasą” – „Zerówka” 2022

Dzieci z Rocznego Przygotowania Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Tczycy rozpoczęły swoją przygodę w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

W ramach projektu dzieci wysłuchały opowiadanie o chmurce Tosi, głównej bohaterce projektu. Sama stworzyły własne chmurki, które zostały umieszczone w kąciku czytelniczym. Do realizacji zadań pierwszego modułu, czyli „ Podróże po  Polsce” wybraliśmy książkę „ Adamie, Twoja podróż do Polski”.

Śledziliśmy podróż Adama, podróżowaliśmy razem z nim – palcem po mapie, omawiając i pokazując miejsca, które chłopiec odwiedził. Poznaliśmy miasta i legendy z nimi związane oraz inne regiony i ich krótkie charakterystyki.

Wielką radość sprawiły dzieciom otrzymane „ Lekturniki”, w których ilustrowały wydarzenia z książki. Pokolorowały stronę tytułową, podpisały je własnym imieniem i uzupełniły je zgodnie z treścią książki. Następnie dokonały samooceny. Książka wszystkim bardzo się podoba i wszystkich zaciekawiła. Tak zakończyła się realizacja pierwszego zadania w ramach pierwszej części projektu.

Zad.2 Dzieci wykonały lapbooki. Zawarły w nich bohaterów i wydarzenia związane z przeczytaną książką.

Zad.3 Wspólnie wykonały plakat zachęcający do sięgnięcia po książkę „ Adamie, Twoja podróż do Polski”.  Umieściły w nim najważniejsza miejsca, które poznał główny bohater.

Zad.4 Zgromadziły w jednym pudełku rzeczy kojarzące im się z treścią poznanej książki.