Komunikat Dyrektora Szkoły dotyczący organizacji zakończenia roku szkolnego 2019/2020
20 czerwca 2020
Pomagamy – #gaszynchallenge
2 lipca 2020
Pokaż wszystkie

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

***

Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice!

„KAŻDY KONIEC DAJE SZANSĘ NA NOWY POCZĄTEK”                         
                                                                                            PAULO COELHO

            26 czerwca 2020 r. to dzień zakończenia roku szkolnego. Minęło kolejne dziesięć miesięcy naszej wspólnej pracy, nauki, wychowania, kształtowania charakterów, realizacji wielu inicjatyw i działań w dziedzinie edukacji.

            Kiedy w marcu spotkaliśmy się po raz ostatni na lekcjach w klasach, to nikt z nas nie spodziewał się, że ostatni okres nauki, przygotowania do egzaminów ósmoklasisty przyjdzie Wam zakończyć w swoich domach a nie w murach szkoły. Była to nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, co stanowiło dla Was oraz dla nas nowe doświadczenie i wyzwanie.

            Pomyślmy wszyscy, co udało nam się w tym czasie osiągnąć a szczególnie jakie osiągnięcia macie Wy: Nauczyciele, Rodzice, a przede wszystkim Dzieci Przedszkolne i Uczniowie. Jestem przekonana, że u każdego z Was znajdzie się powód do dumy choćby z części zrealizowanych celów.

            Kochane Przedszkolaki, w naszym przedszkolu nauczyliście się samodzielności, ale przeze wszystkim poznaliście radość, jaką sprawia wspólna zabawa z Waszymi koleżankami i kolegami.

            Kochani Uczniowie, w czasie pobytu w szkole nie tylko zgłębialiście tajniki wiedzy, nabywaliście nowe umiejętności, ale także poznawaliście się wzajemnie, zawieraliście przyjaźnie, zwiedzaliście Polskę, znajdowaliście czas na własny rozwój,  na pomoc drugiemu człowiekowi, uczyliście się wrażliwości na potrzeby innych, tego co ważne i  stanowi prawdziwą wartość w życiu.

            My nauczyciele towarzyszyliśmy Wam na tej drodze szkolnej edukacji, cieszyliśmy się z Waszych sukcesów, przeżywaliśmy Wasze trudności i niepowodzenia,  staraliśmy się widzieć w Was mądrych młodych ludzi nie tylko dążących do zdobycia wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki, ale pragnęliśmy Was kształtować jako ludzi umiejących znaleźć miejsce w życiu, wychować w duchu poszanowania i szacunku dla innych.

            Drodzy Absolwenci za Wami egzamin ósmoklasisty. W okresie przygotowywania się do egzaminów musieliście wykazać się niezbędną samodyscypliną i organizacją własnej pracy. Z całego serca życzę Wam doskonałych wyników egzaminów i sukcesów w nowych szkołach, ale przede wszystkim wspaniałego życia, które dopiero się rozpoczyna. Mam głębokie przekonanie, że wychowaliśmy porządnych ludzi, z których jesteśmy i będziemy dumni. I mam nadzieję, że czasem z sentymentem wspomnicie czas spędzony w naszej szkole.

            Zakończenie roku szkolnego jest też dla mnie bardzo dobrą okazją, by podziękować Państwu Nauczycielom i Pracownikom za rzetelność i wytrwałość, za serce i zaangażowanie, za trud zdalnego nauczania, za dobry klimat szkoły, który wspólnie stworzyliście.

            Słowa podziękowania kieruję także do Rodziców, którzy zawsze wspierają działania szkoły, przedszkola, służą radą i pomocą. Dziękuję również za wytrwałość podczas tak trudnego czasu, jakim było zdalne nauczanie. Życzę Wam dumy z Waszych dzieci.

            Z całego serca życzę wszystkim, aby wakacje były okresem odpoczynku po trudach nauki, w tym nauki zdalnej. Życzę pogodnych wakacyjnych dni, pełnych radości, uśmiechu i beztroski.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

                                                                                                                                                          Dyrektor Marta Szreder

***

Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy!

   W czasie ostatnich miesięcy wszyscy musieliśmy zmierzyć się z największym od dziesięcioleci globalnym kryzysem. Panująca w Polsce i na świecie pandemia COVID-19, dosłownie  z dnia na dzień, zmieniła całe nasze życie i naszą  edukację. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy dużo trudności, ale udało nam się przetrwać kształcenie na odległość i wspólnie zakończyć kolejny rok szkolny, a w naszym przypadku naukę w szkole podstawowej.

    „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po ośmiu , a właściwie dziewięciu  latach nauki opuszczamy, w nietypowych dla wszystkich warunkach i okolicznościach,  mury tej szkoły. Czas, jaki tutaj spędziliśmy był czasem niezwykle owocnym. Zdobyliśmy właściwą szeroką wiedzę, stawialiśmy czoła przeciwnościom losu, ale w tych niełatwych chwilach bardzo często z pomocą przychodziliście nam Wy, Nauczyciele. To właśnie Państwo  wykazali się wielką życzliwością i cierpliwością, wprowadzając atmosferę bezpieczeństwa. Przekazaliście nam wiedzę, nie tylko tę  z książek, ale też tę, która stanowi część Waszej bogatej osobowości. Promowaliście najwyższe wartości etyczne i moralne, natomiast my chłonęliśmy tę wiedzę jak gąbka. Bo przecież naszą postawę i podejście do życia kształtują nie tylko rodzice i inni najbliżsi nam ludzie, ale także nauczyciele i wychowawcy. Szkoła umożliwiła nam odnaleźć nieodkryte dotąd  talenty i rozwijać nowe pasje. Pedagodzy zaś zaszczepili w nas wrażliwość  na cudzą krzywdę, na piękno , sztukę, muzykę oraz na otaczający nas świat. Dzięki Waszej motywacji uparcie dążyliśmy do celów, z których kilka osiągnęliśmy. To właśnie w szkole  zawarliśmy bezcenne przyjaźnie. Ze szkolnymi przyjaciółmi dzieliliśmy radość i sporadyczne smutki. Byliśmy jak jedna wielka rodzina. Klasowe wycieczki, powroty ze szkoły czy strach przed klasówką uczynił z nas zżytą grupę.

    Przed nami bardzo trudna decyzja-wybór nowej szkoły. Nauczyliśmy się, że aby nie zginąć, wybić się ponad wszystkich, trzeba się rozwijać, kształcić swoją osobowość.

    Rozpoczynamy nowy, nieznany nam rozdział życia. Rozdziału, który teraz zamykamy, na pewno nigdy nie zapomnimy. Ta szkoła wraz z jej niepowtarzalną atmosferą pozostanie na zawsze w naszych sercach. Bo to w końcu ona była naszą bezcenną nauczycielką życia. Pamiętajmy, że to nie koniec, lecz zupełnie nowy początek, zgodnie ze słowami Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”.

   Wiemy, że przez te wszystkie lata nie zawsze potrafiliśmy wyrazić naszą wdzięczność, bywaliśmy oporni i nie zawsze docenialiśmy poświęcenie i oddanie naszych nauczycieli. Chcielibyśmy przeprosić za wszystkie przykrości, które raniły Wasze serca. Dziękujemy  i mamy nadzieję, że pozostawimy po sobie szereg jedynie tych miłych wspomnień. Dziękując, pragniemy pożegnać tych wszystkich, z którymi spotykaliśmy się każdego dnia przez ostatnie lata:  Dyrekcję, naszych Wychowawców, całe Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkoły, Koleżanki i Kolegów.

   Żegnając się, życzymy Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, naszym rodzicom oraz koleżankom i kolegom z młodszych klas:
Zdrowia, – które jest najcenniejsze
Szczęścia, – którego ciągle za mało
Dni, – w których marzenia staną się rzeczywistością, a nieosiągalny cel zdobyczą codzienną.

Niech każdy Wasz dzień będzie piękniejszy od poprzedniego, a ludzie, których spotkacie, niech dają Wam szczęście.

Niech czas nie zatrze w pamięci tych lat, które spędziliśmy razem.

                                                                                         UCZNIOWIE KLASY ÓSMEJ

Tczyca, 26.06.2020 r.