Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019
Statut Szkoły Podstawowej w Tczycy
25 października 2019
Pokaż wszystkie

Pamiętamy o naszym rodaku św. Janie Pawle II

     14 października 2019 w naszej szkole przezywaliśmy XIX Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Marii Sobieraj, Agnieszki Zegarek i ks. Krzysztofa Toboły, przedstawili spektakl pt. „Św. Jan Paweł II – taki jak ja i ty”.

     To przedstawienie było okazją dla nas wszystkich do przypomnienia sobie bogactwa życia św. Jana Pawła II, który jest i nadal pozostaje wielkim autorytetem dla wszystkich, a szczególnie dla młodego pokolenia. Gra aktorów uświadomiła nam, jak ważna jest mądra i kochająca się rodzina, która każdego dnia kieruje się wartościami zakorzenionymi w kulturze chrześcijańskiej. Tylko trzymając się takich wzorców można dobrze i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Bo w końcu jak uczył św. Jan Paweł II, młodzi są nadzieją dla Kościoła i świata.

      Myślę, że treści nam przekazane na długo pozostaną w naszej pamięci. /ks. Krzysztof Toboła/